Jste zde

Jaká bude Vaše betonová cesta?

Znáte to asi všichni, každý se asi setkal s tím, že byl nespokojený s odvedenou prací řemeslníka. 

Provádění betonových podlah je hlavně jen o šikovnosti, zkušenosti a o tom chtít.. Výsledná kvalita betonové podlahy je z větší části ovlivněna tím, kdo podlahu provádí. Obzvláště pak klasické zavlhlé potěry, které jsou z větší části vyráběné na stavbě, kde poměr cement - písek je odměřován lopatou. 

Nepomůžete si ani se zavlhlou směsí z betonárny - často se čas na zpracování pohybuje v rozmezí desítek minut a cementový potěr se ukládá už "stržený".

Aby se zákazník ještě co nejvíce zmátl, firmy nazývají zavlhlé potěry různými názvy a zákazník kolikrát zjistí o jakou technologii se jedná, až když začne betonáž.

Ale lité betonové podlahy - to je jiná!

Lité betonové podlahy jsou po všech směrech lepší než klasické betony, je to jak porovnávat koňem tažený povoz a moderní auto. Výroba lité betonové pdolahy, respektive směsi, je povětšinou řízena počítačem, doba na zpracování se pohybuje v hodinách a ukládání lité betonové podlahy je daleko jednodušší. 

Výhody lité betonové podlahy jsou jasné!

  1. homogení
  2. kompaktní
  3. jedodušší

Tyto tři slova pro Vás ale znamenají jistotu, že investice do betonové lité podlahy nebude znehodnocena. 

Jaká bude tedy Vaše cesta k betonové podlaze?

Firma mě provedla v roce 2014 betonovou strojně hlazenou podlahu na podlahové topení v rodinném domě. Práci provedli ale nekvalitně, nedodrželi mísící poměr betonu, ani dohodnutou tlošťku betonu 6 cm. Na mé přání přijeli jednou na reklamaci a nyní nekomunikují. Já jsem dle dohody v den realizace zaplatil přes 50 tis. Kč a nyní řeším jak podlahu opravit. 

Chci jít touhle cestou!

Betonová podlaha- zavlhlý potěr

Mám litou betonovou podlahu z anhydritu. Podlaha je krásně rovná a velmi pevná. Jsem rád, že při výběru technologie jsem zvolil tuto sice o něco dražší cestu, ale ten rozdíl za to stojí. Máme podlahové topení a rychlost ohřevu podlahy mě až překvapila. No prostě spokojenost po všech stránkách. Teď už jen začít bydlet. 

Chci jít touhle cestou!

Anhydritová litá betonová podlaha

Hodnocení: 
Average: 5 (2 votes)

Cena betonové podlahy - zadat nezávaznou poptávku

Může být PSČ nebo GPS souřadnice

Beton

Tímto slovem se označuje stavební prvek - umělý kámen. Samonivelační potěry mají z potěrových materiálů k umělému kameni nejblíže. Vyznačují se vysokou pevností v tlaku i ohybu. Tepelná vodivost samonivelačního potěru je několikanásobně lepší než u potěru zavlhlého!

Betonové podlahy

vyráběné technologií samonivelačních potěrů jsou vhodné jako podkladní vrstva pro většinu finálních krytin. Snižují cenu stavby protože není nutné provádět nákladné vyrovnávání betonové podlahy nivelačními stěrkami ani broušením!

Litá betonová podlaha

se vyrábí ve specializovaných betonárnách - výrobce lité podlahy garantuje - na rozdíl od klasických potěrových betonů - jak pevnost v tahu tak i v ohybu. Lité betonové podlahy mají další řadu výhod, přesvědčte se sami...

Anhydritové betonové podlahy

se vyrábějí většinou jako samonivelační. Vyráběný produkt od různých výrobců se liší jen minimálně. Anhydritové podlahy jsou ideální pro realizaci těžkých plovoucích podlah, pevnost anhydritové podlahy je vyšší než podlahy cementové a tak je možné ji ukládat v nižší vrstvě. Oproti samonivelační cementové podlaze je výška nižší o cca 10 mm a oproti zavlhému cementovému potěru je to až o 50 mm! V porovnání cena-výkon vychází anhydritová podlaha nejlépe. Díky anhydritové podlaze je možné zvýšit skladbu izolací, sníží se odezva regulace podlahového topení a tím se snižují i náklady na vytápění.

Cementové betonové podlahy

se v občanské výstavbě nahradili anhydritovou podlahou, ale jsou stále místa kde má betonová cementová podlaha co nabídnout. Betonové podlahy na bázi cementu jsou vyráběné v široké škále a s rozličnými vlastnostmi. Nejdražší typ betonové podlahy jsou podlahy průmyslové, které převyšují i cenu anhydritových podlah. Materiál je vyráběn podle přísných norem a výlučně na betonárnách. Další, potěrové samonivelační cementové betony je možné používat jen v interiéru, jsou vhodné pro použité těžké plovoucí podlahy a hodí se do garáží, bazénů, závodních kuchyní a pod. Klasické cementové potěry jsou vhodné i do exteriéru, ale nabízejí oproti samonivelačním potěrům menší pevnosti a tak jsou vhodné spíš na pevný podklad

Anhydritové podlahy